4 דרכים לזהות בקלות את תת הגוון של עורך

קריר, ניטרלי או חמים - ייתכן ששלוש המילים האלו לא יאמרו לך כלום, אלא אם את מאפרת מקצועית, אך למעשה הן חשובות במיוחד כשאת בוחרת את גוון מייק-אפ. אבל, לפני הכל...

מה זה תת גוון?

תת הגוון של העור שלך הוא הגוון שמתחת לפני העור, שיתמזג עם כל מוצר איפור שתמרחי מעליו. כשההתאמה היא טובה, המייק-אפ, הקונסילר והפודרה שלך ישתלבו באופן מושלם וייראו כמו העור שלכם. התאמה טובה היא הסוד למראה “טבעי” מושלם. אבל כשהאיפור אינו מתאים לגוון העור, את עלולה להיראות כמו פרסומת מהלכת של “מה לא לעשות”.

טיפ חשוב: אל תאמיני לדעות קדומות על “גוון העור”. תת גוון חמים, קריר או ניטרלי אינו מעיד בשום מקרה על מוצא עדתי או על גזע. ניתן למצוא דוגמאות לכל תת גוון בכל המשפחות של גווני עור - עמוקים, בינוניים ובהירים.

דוגמאות לגווני עור ניטרליים

איך למצוא את תת הגוון שלך: 4 דרכים שתוכלי לבדוק בעצמך

אספנו את מיטב העצות מהמאפרים המקצועיים שלנו שיעזרו לך למצוא את תת גוון העור שלך אחת ולתמיד.

01 בדיקת הוורידים

הפכו את היד והביטו בוורידים. אם יש להם גוון ירוק, תת הגוון שלכם הוא ככל הנראה חמים. אם יש להם גוון כחלחל, תת הגוון שלכם הוא כנראה קריר.

02 בדיקת התכשיטים

האם את נמשכת לתכשיטי זהב בגוון חמים וצהבהב? או שאת מעדיפה תכשיטי כסף קרירים כקרח? אם ענית "זהב", יש לך תת גוון חמים. אם התשובה היא "כסף", העור שלך נוטה לתת גוון קריר.

03 בדיקת הבד הלבן

שימי בד לבן ליד פנים ללא איפור ובדקי איזה צבע מוטל על העור שלך. עור עם תת גוון חמים ייראה צהבהב, ועור עם תת גוון קריר ייראה כחלחל או ורדרד.

04 בדיקת בגד לבן בהשוואה לבגד קרם

קחי שני בגדים, אחד לבן ואחד בגוון קרם. בלי איפור על הפנים, החליטי איזה צבע מחמיא יותר לגוון העור שלך. אם בחרת בלבן, תת הגוון שלך הוא חמים. אם בחרת בקרם, תת הגוון שלך הוא קריר. אם שני הצבעים מחמיאים לך באותה המידה, גוון העור שלך הוא ניטרלי.